origami

sobota, 24 października 2009

Deszcz pada, mokro, zimno, ponuro. Przysiadłam do serwetki Renulka i podgoniłam pracę. serwetka frywolitkowa 5 rząd

W tej chwili jest o następny rządek więcej. Niestety brzeg mi się trochę falbankuje. Widocznie inaczej ściągam supełki niż autorka. Mam nadzieję, że kolejny rząd spowoduje ustabilizowanie brzegu.

Zrobiłam sobie mały przerywnik z origami. Zainspirowala mnie pięknie wydana książka, którą miałam w ręku w tej nowej księgarni, w której kupiłam album o hafcie hardanger. Książek o origami mam kilka, ale to stare wydania na gazetowym papierze bez fotografii. Są za to dokładne schematy. Nowe książki są drukowane na błyszczącym kredowym papierze, ze świetnymi dopracowanymi zdjęciami. Przeglądając taki album natrafiłam na maleńką figurę, która została wykorzystana jako narożnikowa zakładka do książki.

origami kwiat lotosu

Ten sam wzór znam ze swojej książki, ale w albumie wyglada bardzo efektownie. Przysiałam i zrobiłam kilka malutkich narożnikowych zakładek. zakładki narożnikowe z origami

origami czapka samuraja  origami serce

origami piesek

Dziękuję Renulkowi za miłe słowa na temat serwetki.

Informacja dla Kasiulki: książkę o hafcie wydał "Świat Książki" w 2006 roku. Kupiłam ją w księgarni typu tania książka po dosyć atrakcyjnej cenie.

23:48, jolantaos , origami
Link Komentarze (3) »