wtorek, 25 maja 2010

Następne dwa rzędy najnowszej serwetki są już gotowe.

dwa następne rzędy Na zdjęciu ostatni rząd dopiero zaczęty.

Praca posuwa się powoli. Zajmuję się różnymi rzeczami równocześnie.

Walczyłam z przeciekającym akwarium. Nagle pojawiła się woda na szafce pod akwarium i podłodze dookoła. Nie było wiadomo gdzie jest przeciek. Musiałam zabezpieczyć akwarium. Polegało to na wylaniu wody i usunięciu wszystkiego z wnętrza. Ryby zamieszkały w małej kuli. Kilka godzin zabrało mi przejrzenie akwarystycznych forów i ustalenie ci robić. Nowe szkło to spory wydatek. W końcu znalazłam niezbędne informacje. A trzeba przyznać, że panowie na forach przeczyli sobie nawzajem co do sposobu postępowania. Wreszcie trafilam na wątek, w którym wytłumaczono początkującemu akwaryście co ma robić krok po kroku.  Instrukcja w sam raz dla mnie. Potem było dokładne czyszczenie, płukanie, suszenie, odtłuszczanie i uszczelnianie silikonem. Nie znalazlam miejsca przecieku i musiałam uszczelnić złącza na całym dnie. Dzisiaj ryby wróciły do akwarium. Trochę dziwnie teraz wygląda, bo usunęłam połowę roślin, wszystkie kamienie i obniżyłam poziom wody. Wszystko po to żeby szafka nie wyginała się pod ciężarem akwarium.

 

00:35, jolantaos
Link Komentarze (5) »
czwartek, 13 maja 2010

Sfalbanioną serwetkę gdzieś zapodziałam. Nie mogę jej kończyć. Stosując zasadę "nie szukaj, samo się znajdzie" zaniechałam poszukiwań i wzięłam na czółenko najnowszy wzór z "Moich robórek" nr 6/2010, projekt Józef Sokołowski.

środek nowej serwetki frywolitkowej Wykonanie moje. Może 1/3 z wielkości serwetki. Cały czas jedno czółenko. Następny rząd będę robić dwoma czółenkami. Obym jej nie zapodziała.

18:10, jolantaos
Link Komentarze (2) »
piątek, 07 maja 2010

Serwetka z gwiazdką w środku mocno urosła. Oto kolejne etapy.

rząd 2 

rząd 2

 rząd 3 i 4 I tu się sfalbaniło.

00:21, jolantaos
Link Komentarze (3) »