Blog > Komentarze do wpisu

Wianuszek mleczyków.

Serwetki przybywa powoli. Na razie połowa kolejnego rzędu.

serwetka

Na czas choroby zawiesiłam wszelką działalność robótkową. Wcześniej wysupłałam wianuszek mleczyków jakby powiedział Sid z Epoki lodowcowej. Filmu zresztą nie starczyło na całość. Musiałam poświęcić jeszcze jakiś.

zakładka frywolitkowa

Mleczyki to reakcja organizmu na brak kolorów za oknem. Jeszcze lepszym antidotum na listopadową senność jest kolekcja. Ostatnio sporo do niej przybyło.

http://www.jolantaos.8log.pl/

W odpowiedzi Kasi pokazuję dwa sposoby mocowania frywolitek na kulce bez wykorzystania kleju. Przeciągam nitkę w kolorze tła z ściśle zawiązuję lub łączę dwa elementy dolny i górny. W tym przypadku może to być nitka kolorowa lub biała i wtedy staje się ona elementem dekoracji. Dzięki temu można zmienić bombki, jeśli zajdzie potrzeba.

sposoby mocowania frywolitek na bombce

 

niedziela, 29 listopada 2009, jolantaos

Polecane wpisy

  • Następne dwa rzędy.

    Następne dwa rzędy najnowszej serwetki są już gotowe. Na zdjęciu ostatni rząd dopiero zaczęty. Praca posuwa się powoli. Zajmuję się różnymi rzeczami równocześni

  • Najnowsza.

    Sfalbanioną serwetkę gdzieś zapodziałam. Nie mogę jej kończyć. Stosując zasadę "nie szukaj, samo się znajdzie" zaniechałam poszukiwań i wzięłam na czółenko najn

  • Z gwiazdką w środku.

    Serwetka z gwiazdką w środku mocno urosła. Oto kolejne etapy. I tu się sfalbaniło.